ZE SYNAGOGY DO HOLLYWOODU | Struny dětem
Menu

ZE SYNAGOGY DO HOLLYWOODU

Koncert
Malá scéna
Bez omezení
26. března 2023
13:45  - 14:45 60 minut
250 Kč Koupit vstupenku

Petra Ernyei Trio

Písně od srdce – právě takové na vás čekají na koncertě jazzové zpěvačky Petry Ernyei. Vezme nás totiž se svým triem na cestu ke svým židovským kořenům a nabídne skladby z alba nazvaného výmluvně To jsem já / This Is Me. Představí slavné skladby od tradiční sefardské Scalerica de Oro přes nezapomenutelnou Papa Can you hear me od Barbry Streisand až po muzikálové hity židovských autorů Kurta Weila a George Gershwina. Jako host vystoupí běloruský akordeonista Alikasandr Yasinsky.

Petra Ernyeiová – zpěv; Adam Tvrdý – kytara; Aliaksandr Yasinski – akordeon; Petr Dvorský – kontrabas.

 

Když zavřu oči, vidím malou holčičku, která se prohání mezi jídelními stoly na pražské Židovské obci. Nadšeně pomáhá kudrnaté servírce roznášet obědy. Dostává se jí úsměvů a pohlazení od sedících stařečků. Nad vchodem do jídelny visí fotka Barbry Streisand, která v Praze r. 1983 natáčela film Yentl, ve kterém jsem si jako dítě zahrála v komparsu. Doma voní palačinky od maminky a všude muzikanti a tatínek s banjem a já tančím a zpívám a možná tuším, že zpívat budu už pořád...“ Petra Ernyeiová

 

Petra Ernyei se narodila v Praze a vyrůstala v hudebním prostředí. Tatínek Andrej Ernyei, narozený v Anglii maďarsko-slovenským rodičům, byl uznávaným hudebníkem hrajícím tradiční jazz. Poprvé koncertovala v 18 letech na jazzovém festivalu v Sacramentu v USA, po návartu začala zpívat v Originálním pražském synkopickém orchestru. Poté se věnovala swingu u Pražského swingového orchestru. V letech 2008 až 2019 měla vlastní kapelu Petra Ernyei Quartet, se kterou natočila album So many Stars. V současné době má Petra několik skvělých projektů: Petra Ernyei & Jazz Six nebo písně židovských autorů, které v prosinci roku 2021 s kytaristou Adamem Trvdým a basistou Petrem Dvorským vydala pod názvem To jsem já / This Is Me.

Zobrazit více »

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat