pozor Změna!!! workshop JAK SE Z PÍSNIČKY RODÍ MUZIKÁL povede Leona Černá Stříbrná | Struny dětem
Menu

pozor Změna!!! workshop JAK SE Z PÍSNIČKY RODÍ MUZIKÁL povede Leona Černá Stříbrná

Workshop pro děti
Bar Loutka
7-9 let
26. března 2023
12:30 - 13:30 60 minut
250 Kč / dítě (pouze pro děti, účast bez rodičů!)

Z důvodu zdravotní indispozice Radky Fišarové workshop povede muzikálová zpěvačka Leona Černá Stříbrná. Děkujeme za pochopení.

Může písnička ožít tak, že si s námi začne hrát? Může s námi i tancovat? Nebo si povídat? Kdo to chce zjistit, dorazí na tento workshop a vyzkouší si, jak se z písničky rodí muzikál. Písničku pěkně rozložíme na prvočinitele, pak ji zase poskládáme dohromady, vytvoříme k ní hravou formou dialog a za doprovodu živé hudby z ní uděláme hru! A to vše pod vedením průvodkyně nejpovolanější – Radky Fišarové, výjimečné dámy naší muzikálové scény.

 

Zpěvačka Radka Fišarová, uhrančivá dáma české muzikálové scény, zpívá a koncertuje od dětství. Díky muzikálovému představení Edith – vrabčák z předměstí se začala věnovat šansonu, jejž interpretuje s takovou přesvědčivostí, že si vysloužila přízvisko „česká Edith Piaf“. Její tvorba je však žánrově velmi pestrá (její začátky jsou spojeny s folkem a country) a spolupracuje s celou řadou muzikantů napříč žánry i symfonickými orchestry. Šansonům tak otevírá nové cesty díky netradičním aranžím (například ve spolupráci s předním skladatel Alešem Březinou na CD Rendez-vous). Nedílnou součástí jejího repertoáru je i vlastní autorská tvorba.

Radka Fišarová vystudovala Konzervatoř Jaroslava Ježka, ve dvaceti letech uspěla v konkurzu na svou první hlavní roli v životě – roli Evity. Od té doby má za sebou již dlouhou řadu muzikálových rolí, vyzkoušela si také operu, účinkovala v projektu Bernsteinova mše. Několik let moderovala Noční Mikrofórum na Dvojce Českého rozhlasu. Se skupinou českých výtvarníků ve spolupráci s Galerií La Femme vystupovala na vernisážích v Brazílii, Kanadě či Ekvádoru.

Její sólová diskografie vychází především z francouzského šansonu (Pocta Edith Piaf, Paris Paris, Pod pařížským nebem, Rendez-vous, Madamme de Paris, Život v růžích), hostovala však na řadě nahrávek různých žánrů (Velvet revolution, Ozvěny z kamene, Hladina zvlněná, Čarovánky). Propůjčila hlas několika postavám animovaných filmů z produkce Disney (např. Rebelka, Popelka 2 či Zvonilka 2). Výraznou kapitolou v jejím životě je také pedagogická činnost (Pražská konzervatoř, Konzervatoř Jaroslava Ježka, VOŠH), workshopy a mistrovské kurzy a také role mentorky v rámci Stipendijní akademie MenART. Je autorkou úspěšné hudební soutěžní výzvy pro hudebně nadané děti Chci Tě slyšet (2021)!

Zobrazit více »

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat