Epoque Quartet & Jan Kučera: HOUSLE BEZ FRAKU | Struny dětem
Menu

Epoque Quartet & Jan Kučera: HOUSLE BEZ FRAKU

Koncert
Velký sál
Bez omezení
27. března 2022
15:15 - 16:15 60 min.
250 Kč

Změna programu - za MARCO ČAŇO A COVER PARADISE

 

Čtyři pánové s velmi rychlými smyčci vás provedou po cestě nejrůznějšími hudebními žánry a rozličnými kouty světa – uslyšíte jazz, rock, hudbu Paříže let třicátých, balkánský a cikánský folklor nebo argentinské tango. Epoque Quartet, znám též z ceněných vstupů ve StarDance, vám dokáže, že smyčcové nástroje nepatří jen do sálů vážnohudebních. Jako host vystoupí dirigent a klavírista Jan Kučera, čestný pátý člen kvarteta Epoque.

Housle: David Pokorný a Vladimír Klánský, viola: Vladimír Kroupa, violoncello: Vít Petrášek, klavír: Jan Kučera

 

Multižánrový Epoque Quartet v roce 2019 oslavil 20 let od svého založení. Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže. 

Z výčtu nejzajímavějších projektů jmenujme turné s Danem Bártou a Ilustratosphere, spolupráci s kapelami Monkey Business, Tatabojs, Clarinet Factory, nebo koncerty a nahrávky s Michalem Pavlíčkem, Gregory Porterem, Lenkou Dusilovou, Robertem Balzarem, Dashou, Ondřejem Brzobohatým, Tomášem Klusem, Jiřím Kornem, Matějem Ruppertem, na poli klasičtějším pak s Dagmar Peckovou, Danielem Hopem, Radkem Baborákem, Ivanem Klánským, Adamem Plachetkou a dalšími.

V roce 2020 byla kompliační deska souboru „20 let Epoque Quartet“ ohodnocena jako nahrávka roku v kategorii crossover v rámci udílení prestižních cen Classic Prague Awards. V ten samý večer obdrželo kvarteto i ocenění „Klasika roku“ za jeho výroční koncert v pražské Lucerně.

Mezi velmi aktuální počiny patří oceňované CD „Epoque Quartet plays Jan Kučera“ , které shrnuje dlouholetou spolupráci autora se souborem a které bylo nominováno na cenu Anděl 2018. Dále pak v New Yorku pokřtěné CD  „Flow“ s kanadským klavíristou  a skladatelem Davidem Braidem, se kterým EQ podnikl koncertní turné po Číně.  CD „Flow“ se ocitlo v užší nominaci na prestižní kanadské ocenění Juno Award.  V roce 2018 soubor obdržel první pozvání k účinkování na festivalu Pražské jaro. Širokému publiku je EQ známý také svým účinkováním v populární televizní show Stardance.

Čerstvým projektem je CD „Komplot“ natočené a vydané v roce 2021 během koronakrize s předním českým klarinetistou Irvinem Venyšem.

V letošním roce je ústředním tématem projekt Ellaboration, kde EQ společně se zpěvačkou Dashou zpracovává slavné písně neméně slavné jazzové ikony Elly Fitzgerald.

Epoque Quartet koncertoval v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii, Belgii, Holandsku, Anglii, Irsku, Polsku, Maďarsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Řecku, Bulharsku, Izraeli, USA, Kanadě, Brazílii, Číně a v Japonsku.  Své zkušenosti s kvartetní hrou také předával na workshopech v Čechách, Srbsku, Brazílii a Izraeli.

 

Zápis na pořadník

Jméno

E-mail

Událost

Odeslat