Doprovodný program | Struny dětem
Menu

Doprovodný program

250311:00

Podpoř Loutky v nemocnici - Vyrob si NEJ loutku!

Výtvarná dílnička
25. března 2023
11:00 - 17:00
Novoměstská radnice
Bez omezení
Vedou Loutky v Nemocnici Nech se unést svou fantazií a vyrob si loutku přesně jak chceš! Může být nejstrašidelnější, nejlegračnější, nejnohatější … prostě NEJ jak si budeš přát. Kromě nápadů, jak na to tě u nás čeká hromada letorostů, mušlí a kamení a klubka drátů. A jestli chceš, zahrajeme si s loutkou co vyrobíš společně klidně i nějaké představení! Kompletní výtěžek z voucherů je určen na podporu činnosti Loutek v nemoci Podpořte s námi a poznejte: Spolek LOUTKY V NEMOCNICI se věnuje práci na poli dramaterapie a rozvíjí spektrum aktivit v oblasti psychosociální péče. Již šestnáct let se zasazuje o ulehčení pobytu dětí v nemocnicích a léčebnách. Loutky dokáží u nemocných dětí často víc než pilulky – vykouzlit úsměv, zaplašit stesk po domově, pomoci na chvíli zapomenout na bolest a trápení. "V Čechách je ročně hospitalizováno na dětských odděleních nemocnic téměř sto osmdesát tisíc dětí, které jsou často dlouhodobě upoutány na lůžko. Každý dospělý sám dobře ví, jak je i pro něj pobyt v nemocnici psychicky náročný. Personál je natolik vytížený, že nemá možnost se pacientům věnovat individuálně a bolest a odloučení od rodiny působí dvojnásob na dětské pacienty. Malé děti se často nudí, je jim smutno, stýská se jim a prožívají stísněné pocity spojené s nemocí a odloučením od rodiny. A my se snažíme dětem jejich pobyt v nemocnicích co nejvíce zpříjemnit." Loutky v nemocnici
260311:00

Podpoř Loutky v nemocnici - Vyrob si NEJ loutku!

Výtvarná dílnička
26. března 2023
11:00 - 17:00
Novoměstská radnice
Bez omezení

Vedou Loutky v Nemocnici

Nech se unést svou fantazií a vyrob si loutku přesně jak chceš! Může být nejstrašidelnější, nejlegračnější, nejnohatější … prostě NEJ jak si budeš přát. Kromě nápadů, jak na to tě u nás čeká hromada letorostů, mušlí a kamení a klubka drátů. A jestli chceš, zahrajeme si s loutkou co vyrobíš společně klidně i nějaké představení!

Kompletní výtěžek z voucherů je určen na podporu činnosti Loutek v nemoci

Podpořte s námi a poznejte:
Spolek LOUTKY V NEMOCNICI se věnuje práci na poli dramaterapie a rozvíjí spektrum aktivit v oblasti psychosociální péče. Již šestnáct let se zasazuje o ulehčení pobytu dětí v nemocnicích a léčebnách.

Loutky dokáží u nemocných dětí často víc než pilulky – vykouzlit úsměv, zaplašit stesk po domově, pomoci na chvíli zapomenout na bolest a trápení. 

"V Čechách je ročně hospitalizováno na dětských odděleních nemocnic téměř sto osmdesát tisíc dětí, které jsou často dlouhodobě upoutány na lůžko. Každý dospělý sám dobře ví, jak je i pro něj pobyt v nemocnici psychicky náročný. Personál je natolik vytížený, že nemá možnost se pacientům věnovat individuálně a bolest a odloučení od rodiny působí dvojnásob na dětské pacienty. Malé děti se často nudí, je jim smutno, stýská se jim a prožívají stísněné pocity spojené s nemocí a odloučením od rodiny. A my se snažíme dětem jejich pobyt v nemocnicích co nejvíce zpříjemnit."
Loutky v nemocnici